Energetikai tanúsítvány készítés
Cégünk vállalja magánszemélyek, társasházi és vállalati ügyfelek részére az ingatlan energetikai tanúsítvány készítését.
Az energetikai tanúsítvány egy olyan hitelesített tanúsítvány, amely a vizsgált ingatlan (pl.: társasházi lakás, családi ház, középület, irodaépület) energetikai osztályba sorolását mutatja meg. Attól függően, hogy mekkora az energiafogyasztása az ingatlannak, úgy változnak a különböző kategóriák. Az energetikai tanúsítvány természetesen nem csak az energetikai osztályba sorolást mutatja meg, hanem az alábbiakba is betekintést ad:
Az energetikai tanúsítvány költségét az ingatlan tulajdonosának szükséges fizetnie. Ingatlan eladás esetén az eladónak, ingatlan bérbeadás esetén a bérbeadónak. A két fél természetesen közös megegyezéssel dönthet másképp is.
Az energetikai tanúsítvány kiállítása mindig a megrendelő (ingatlan tulajdonos) nevére történik. Az ingatlan tulajdonosának helyszíni jelenléte szükséges energetikai tanúsításkor, kivételes esetekben megbízottként a tulajdonos adataival megbízott is eljárhat.
A „HET” rövidítés a Hiteles Energetikai Tanúsítvány-t jelenti. A HET egyben az azonosító kód neve, melyet elektronikus hitelesítéskor a számítógépes rendszer generál, a borítólap (összesítő lap) jobb felső sarkában található (lásd: MINTA)
Értelemszerűen minden egyes Hiteles Energetikai Tanúsítványnak egyedi HET azonosítója van, pl.: ingatlan adásvételi szerződés szerkesztésekor az ügyvéd kérni szokta az eladásra kerülő ingatlan energetikai tanúsítványának HET azonosító számát. Ingatlan bérbe adása vagy ingatlan vásárláshoz adott banki hitel szerződése esetén is kérni szokták a HET azonosító számot.
Az energetikai tanúsítvány a kiállítás dátumától számított 10 évig érvényes a jelenlegi jogszabályok alapján.
A 2013-2016 között hitelesített energetikai tanúsítványok csak pótlap igénylése után érvényesek tovább egy ide vonatkozó jogszabály szerint.
Az energetikai tanúsítványok 2012 óta kötelezőek Magyarországon, azonban az ebben az évben készült tanúsítványok kötelezően még nem kaptak elektronikus hitelesítést és HET azonosítót, ezért érvényüket vesztették, ilyen esetekben érdemes új hitelesített energetikai tanúsítványt készíttetni.
Amennyiben az ingatlanon jelentős mértékű energetikai korszerűsítést végeznek (pl: összes külső nyílászárók cseréje korszerű, hőszigetelt nyílászárókra, teljes homlokzat hőszigetelése, hőszivattyús rendszer kiépítése elsődleges fűtéshez, napelemes rendszer telepítése, napkollektoros rendszer telepítése), akkor érdemes a 10 éves lejárati idő előtt is energetikai tanúsítványt készíteni.
Kérdésével ne habozzon, keressen minket! Készséggel állunk rendelkezésére.
Vegye fel velünk a kapcsolatot!